Schizofrenie a kampaň Jsem jako ty – Schizofriends.cz

Archiv aktualit

Soutěž o motiv placek ukončena

15. 7. 2014

Děkujeme všem za zaslané návrhy. Všechny zaslané materiály byly něčím zcela unikátní a mnohé nás svým nápadem velice překvapily. Bylo proto těžké zvolit pouze jednoho vítěze. Rozhodli jsme se proto využít z každého návrhu něco a vše použít na materiály k Bláznivému festivalu. První vlaštovkou bude plakát Bláznivého festivalu – již brzy!

 

Výstava zůstává ve Zlíně až do konce července

10. 7. 2014

Výstava „Jsem jako ty“ bude v budově BAŤOVA INSTITUTU k vidění až do 31.7.2014. Z foyer 15. budovy je přemístěna do prostor kavárny Šachmat.

 

14I15 BAŤŮV INSTITUT hostí putovní výstavu uměleckých děl pacientů se schizofrenií „Jsem jako ty“

2. 7. 2014

Putovní výstava uměleckých děl pacientů se schizofrenií „Jsem jako ty“ je součástí projektu na podporu osvěty a správné léčby schizofrenie. Od 16. června do 10. července 2014 hostí tuto výstavu foyer 15. budovy BAŤOVA INSTITUTU. Ve spolupráci se sdružením Horizont navíc proběhne 3.7.2014 od 10 hodin v kavárně Šachmat unikátní beseda s pacienty. Přidejte se k nám!

 

Nové video v záložce „O schizofrenii“

3. 6. 2014

Podívejte se na video vytvořené ve spolupráci s Psychiatrickou klinikou 1. LF UK a VFN Praha, které ukazuje jednotlivé typy schizofrenie,  její příznaky, ale také možnosti léčby. Video je využíváno dokonce i jako výukový materiál 🙂

 

Soutěž o motiv placek na druhý ročník Bláznivého festivalu

2. 6. 2014

Chcete se podílet na Bláznivém festivalu, ale nevíte jak? Staňte se autorem motivu placek a celého festivalu. Máte zajímavý nápad? Buďte kreativní! Svůj návrh nám pošlete do 1.7.2014 na schizofrenie@bmpr.cz. O nejlepší motiv budete moci sami hlasovat. Autor vítězného motivu se může těšit na odměnu. Těšíme se na Vaše návrhy 🙂

 

Připojte se k Bláznivému festivalu – 2. ročník se bude konat 9. září ve Žlutých lázních v Praze

5. 5. 2014

Přípravy na druhý ročník Bláznivého festivalu jsou v plném proudu – tentokrát v duchu hesla „Plaveme v tom spolu„. Akcí chceme dát najevo, že jsme všichni na stejné lodi a duševně nemocné nechceme házet přes palubu. Z toho důvodu jsme zvolili i areál Žlutých lázní v Praze. Termín konání akce je 9.9.2014.

Akce bude i letos zaměřena zejména na ukázku práce pacientských sdružení a organizací, které pomáhají duševně nemocným, ale také bohatý doprovodný program.

V případě Vašeho zájmu zúčastnit se Bláznivého festivalu nám napište na schizofrenie@bmpr.cz. Těšíme se 🙂

 

Podělte se o svůj příběh s ostatními!

10. 4. 2014

Na schizofriends.cz máte nově možnost vkládat vaše příběhy – ať již máte s nemocí osobní zkušenost, nebo někdo z vašich blízkých. I váš příběh může ostatní inspirovat a pomoci. V sekci „Vaše příběhy“ naleznete již teď příběh Julie. Její život byl plný nečekaných zvratů, přesto má dobrý konec, a to je podstatné. Pokud se chcete i vy podělit o svůj příběh s ostatními, pošlete nám ho na schizofrenie@bmpr.cz. Děkujeme.

 

Výstava „Jsem jako ty“ v Karlových Varech

7. 4. 2014

Výstava „Jsem jako ty“ je aktuálně k vidění v Krajské knihovně Karlovy Vary a bude zde až do konce května – přijďte se podívat!

 

Video: Jak vnímá svět schizofrenik?

17. 3. 2014

Získali jsme unikátní video z kamionu schizofrenie, který byl v České republice u příležitosti konání Světového psychiatrického kongresu v roce 2012. Simulátor v kamionu schizofrenie se snažil účastníkům přiblížit pocity pacientů se schizofrenií a ukázat jejich svět. Video můžete shlédnout zde.

 

Loď bláznů na Signal festivalu

28. 2. 2014

Ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Mens Sana a výtvarníkem Ondřejem Tkačíkem jsme přihlásili do letošního ročníku Signal festivalu projekt „Loď bláznů“. Držte nám pěsti, ať se projekt dostane mezi ty vítězné!

 

Výstava „Jsem jako ty“ bude na Ministerstvu zdravotnictví k vidění až do 4.2.2014!

30. 1. 2014

Nepropásněte poslední šanci prohlédnout si výtvarné umění a poezii lidí, kteří onemocněli schizofrenií, či jiným duševním onemocněním, ve foyer Ministerstva zdravotnictví (Palackého náměstí 4,  Praha).

 

Chtěli byste se zapojit do kampaně? Výstava „Jsem jako ty“ je nyní k zapůjčení!

8. 1. 2014 

I nadále chceme, aby byla výstava dostupná co nejvíce lidem a zejména pak těm, kterým může být zdrojem inspirace a pomáhat v jejich boji s duševním onemocněním. Rozhodli jsme se proto k netradičnímu kroku – nabízíme výstavu k zapůjčení. Zájemci, kteří by chtěli díla vystavit ve svých prostorách, či v rámci plánovaných akcí, nás mohou kontaktovat na schizofrenie@bmpr.cz.

 

Výstava „Jsem jako ty“ na Ministerstvu zdravotnictví

6. 1. 2014

Výstava „Jsem jako ty“ je aktuálně k vidění ve foyer Ministerstva zdravotnictví (Palackého náměstí 4,  Praha).

Prohlédnout si ji zde můžete až do 31. ledna 2014.